Madeira - vyhlídky

Portela

Madeira je velice rozmanitý a členitý ostrov. Prakticky z každého místa na ostrově Madeira se otvírá zajímavý pohled do krajiny. Na nejatraktivnějších místech ostrova Madeira byly pro potřeby turistů vybudovány vyhlídky. Některé jsou lehce přístupné autem ze silnice, za jinými se musí pěšky.

Terreiro da Luta – nadmořská výška 876 metrů, cca 1,5 kilometru jižně od Monte. Panoramatický výhled na Funchal, na kopci Nossa Senhora de Paz, památník připomínající 1. světovou válku.

Pico dos Barcelos – nadmořská výška 355 metrů, výhled na Funchal a terasovitá políčka.

Eira do Serrado – nadmořská výška 1006 metrů, výhled na bílé domky ve vesnici Curral das Freiras a terasovitá pole.

Boca dos Nomarados – vyhlídka je obtížně přístupná (nejlépe džípem), kruhový pohled na okolní vrcholky.

Pico do Arieiro – nadmořská výška 1818 metrů, 2. nejvyšší hora Madeiry, panoramatický pohled na celý ostrov, autem lze vyjet až nahoru.

Pico Ruivo – nadmořská výška 1862 metrů, nejvyšší hora Madeiry, panoramatický pohled na celý ostrov, na vrchol se lze dostat pouze pěšky, nejlépe z Achada doi Teixeira asi hodinový výstup.

Balcoes – na vyhlídku se lze dostat pohodlnou cestou z vesnice Ribeiro Frio (tam a zpět cca 3/4 hodiny), výhled na dva nejvyšší vrcholy Arieiro a Ruivo.

Cabo Girao – nadmořská výška 580 metrů, cca 20 kilometrů západně od Funchalu. Jedná se o útes nad mořem s vyhlídkovou plošinou.

Ostrov Porto Santo

Přestože se jedná o ostrov malý (11 km x 6 km) a nejvyšším bodem málo přes 500 metrů i zde lze nalézt zajímavou vyhlídku. Jedná se o vyhlídku Portella ve výšce 163 metrů. Zde se otvírá pohled na nejdelší písčitou pláž. Výhled na celý ostrov Porto Santo se naskýtá z nejvyšší hory ostrova Pico de Facho (517 m n.m.). Nahoru se lze dostat pouze pěšky.

Zájezdy na Madeiru

Zájezdy pořádá:
CK Mayer + Crocus,
Heydukova 1589/6, 180 00, Praha 8
tel: 241 432 483
mob: 777 845 575
www.ckmayer.cz
www.poznavaci-zajezdy.cz